DIAGNOSTYKA
Zdobywca tytułu „ Miedzynarodowa Ciężarówka Roku 2019, nowy F-MAX jest gotów ruszyć w drogę! Dzięki obszernej kabinie, mocy oraz najnowszej technologii, F-MAX wita Cię w zupełne nowym świecie!

STACJA

DIAGNOSTYCZNA

Stacja diagnostyczna to placówka, w której wykonasz m.in.:
przegląd techniczny samochodu;
okresowe badanie pojazdu;
dodatkowe zabiegi, gwarantujące bezpieczeństwo jazdy.
Wykwalifikowani diagnostycy sprawdzą stan Twojego pojazdu przed wyruszeniem w trasę, a także przygotują Cię na każdą ewentualność w podróży.

Stacja diagnostyczna Porębski Transport & Logistic Autoryzowany Dealer Ford Trucks to miejsce, w którym wykonasz pełny przegląd swojego pojazdu. Wykonujemy badania zarówno samochodom osobowym, jak i ciężarówkom oraz motocyklom. Stacja zlokalizowana jest na terenie bazy naszej firmy w Głogoczowie obok Krakowa.

Co można sprawdzić na stacji diagnostycznej?

Na stacji diagnostycznej możesz w profesjonalny sposób sprawdzić każdy element swojego samochodu. Standardowe badania obejmują sprawdzanie:
numeru VIN,
instalacji LPG lub CNG,
stanu ogumienia,
układu hamulcowy,
zawieszenia,
silnika,
pozostałych elementów pojazdu (np. pasów bezpieczeństwa, wyposażenia).
Im lepiej wykwalifikowani są pracownicy stacji diagnostycznej, tym lepsze sprawozdanie otrzymamy. Dlatego warto wybierać autoryzowane i profesjonalne serwisy.

Kiedy jechać na stację diagnostyczną?

Wstępne badanie techniczne pojazdu na stacji diagnostycznej należy przeprowadzić przed pierwszą rejestracją. Na jego podstawie zostaną ustalone terminy kolejnych przeglądów, których należy trzymać się. Standardowo badania techniczne należy wykonywać co 12 miesięcy. Można jednak zrobić je w dowolnym momencie, np. z racji stwierdzonej usterki lub profilaktycznie. Na stację diagnostyczną możemy być również skierowani po wypadku, w którym uczestniczyliśmy.

Badania techniczne warto także wykonywać w momencie, kiedy otrzymamy pojazd, co do którego stanu nie jesteśmy pewni np. po długiej trasie międzynarodowej lub bezpośrednio po zakupie. Wówczas diagnostycy pomogą ustalić, na co powinniśmy zwrócić uwagę przy dalszej eksploatacji, a nawet, czy samochód, który nabyliśmy pochodzi z legalnego źródła.

Dlaczego warto odwiedzić stację diagnostyczną?

Większość kierowców odwiedza stacje diagnostyczne w związku z obowiązkiem prawnym, jaki na nich ciąży. Warto jednak przyjeżdżać na cykliczne badania, które wykluczą obecność awarii oraz usterek. Ma to szczególne znaczenie w przypadku pojazdów firmowych oraz flotowych, które muszą być w doskonałym stanie technicznym.

Okresowe badania techniczne w stacji diagnostycznej:

podnoszą świadomość kierowcy oraz posiadacza pojazdu;
zwiększają bezpieczeństwo ładunków oraz osób podróżujących;
pozwalają na wyeliminowanie lub zapobieganie awariom oraz usterkom;
dają wgląd w stan pojazdu, który nabyliśmy lub otrzymaliśmy.
Najlepsze firmy transportowe oraz spedycyjne, a także zawodowi kierowcy odwiedzają co najmniej raz w roku stację diagnostyczną. Świadczy to o ich zaangażowaniu, a także świadomym eksploatowaniu pojazdu.
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ!
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram