AKTUALNOŚCI
Zdobywca tytułu „ Miedzynarodowa Ciężarówka Roku 2019, nowy F-MAX jest gotów ruszyć w drogę! Dzięki obszernej kabinie, mocy oraz najnowszej technologii, F-MAX wita Cię w zupełne nowym świecie!

Jakie są najważniejsze czynniki wpływające na jakość i skuteczność usług autoryzowanego serwisu samochodów ciężarowych?

Wiele osób zastanawia się nad wizytą w autoryzowanym serwisie samochodowym. Nie są oni pewni jakości i skuteczności usług świadczonych w tego typu placówkach. Dlatego przygotowaliśmy ten artykuł, w którym przyjrzymy się bliżej autoryzowanym serwisom pojazdów. Dowiesz się z niego, dlaczego warto zaufać fachowcom, jak powinna wyglądać profesjonalna pomoc warsztatowa i kto powinien w szczególności skorzystać z tego rodzaju usług. 

Jakość obsługi w autoryzowanych serwisach samochodowych

Wybór autoryzowanego serwisu samochodowego niesie ze sobą wiele korzyści, m.in. daje możliwość skorzystania z wysokiej jakość obsługi. Oprócz niej w tego typu placówkach możemy liczyć na m.in.:

 • wykwalifikowanych specjalistów – personel o specjalistycznej wiedzy na temat danej marki samochodu;
 • oryginalne części zamienne –  komponenty dostarczane przez producenta, zgodne z najwyższymi standardami; 
 • nowoczesne zaplecze technologiczne – specjalistyczne oprogramowanie i najnowsze narzędzia diagnostyczne;
 • przedłużenie gwarancji pojazdu na podstawie wykonania konkretnych usług serwisowych;
 • dokumentację – zyskujemy dostęp do historii napraw naszego pojazdu, co w przyszłości może być przydatne np. podczas roszczeń gwarancyjnych;
 • bezpośrednie wsparcie producenta (np. podczas rozwiązywania problemów technicznych).

Należy pamiętać, że jakość obsługi w autoryzowanym serwisie samochodowym może się różnić w zależności od konkretnej placówki i marki samochodu. Zaleca się zapoznanie się z opiniami innych klientów oraz sprawdzenie wiarygodności konkretnego miejsca przed podjęciem decyzji.

W dużej mierze za jakość obsługi w autoryzowanych serwisach, ale również warsztatach w ogóle odpowiada przede wszystkim personel z wyposażeniem oraz procedurami, w ramach których pracuje. Wykwalifikowana kadra mechaników i serwisantów, posiadająca doświadczenie w mgnieniu oka wykryje usterkę i naprawi ją za pomocą nowoczesnego sprzętu. Wszelkie naprawy wykona w ramach procesów diagnostycznych, testów i kontroli, które wdrożono na podstawie instrukcji samego producenta.

Wybierając konkretny warsztat lub autoryzowany serwis samochodowy, warto wcześniej dopytać o szczegóły postępowania w konkretnych przypadkach. Ma to szczególne znaczenie, jeśli wiążemy przyszłość z daną placówkę lub chcemy serwisować w niej całą flotę pojazdów. 

Co wpływa na skuteczność usług autoryzowanych serwisów samochodowych?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, skuteczne świadczenie usług w autoryzowanych serwisach samochodowych zależy od kwalifikacji kadry pracowniczej, a także sprzętu, jakim dysponuje. Muszą oni również przestrzegać procedur i wykonywać wszelkie prace na podstawie ścisłych regulacji. 

Skuteczną diagnostykę, połączoną z rozwiązywaniem problemów i usterek poznasz po harmonogramie prac ekipy zajmującej się Twoim pojazdem. Fachowcy pracują bowiem w następujący sposób.

 1. Analiza zgłaszanych przez klienta objawów.
 2. Wykorzystanie specjalistycznego sprzętu diagnostycznego do odczytania kodów błędów oraz monitorowania parametrów pracy samochodu.
 3. Inspekcja mechaniczna, wizualna i testy funkcjonalne, mające na celu zlokalizowanie potencjalnych problemów.
 4. Wykorzystanie danych technicznych i informacji producenta samochodu do interpretacji odczytanych wyników i zdiagnozowania problemu.
 5. Przygotowanie raportu diagnostycznego i omówienie go z klientem w celu przedstawienia proponowanych napraw.
 6. Przystąpienie do prac naprawczych.

Autoryzowane serwisy samochodowe dążą do zapewnienia wysokiej skuteczności diagnostyki poprzez szkolenie personelu, inwestowanie w nowoczesne narzędzia diagnostyczne i utrzymywanie aktualnej wiedzy technicznej. Wybierając je masz pewność, że profesjonaliści zajmą się Twoim pojazdem w każdym calu. 

Dlaczego warto wybrać autoryzowany serwis samochodowy?

Wybór autoryzowanego serwisu samochodowego może przynieść wiele korzyści nie tylko dla posiadaczy jednego pojazdu, ale również osób dysponujących całą flotą samochodową. Z usług tego typu placówek w szczególności powinny skorzystać firmy spedycyjne oraz transportowe. Wybierając autoryzowany serwis samochodowy mogą bowiem liczyć na:

 • wysoką jakość usług;
 • utrzymanie wartości samochodu;
 • specjalistyczne know-how;
 • gwarancję na wykonane prace.

Regularne serwisowanie w autoryzowanym serwisie pomaga utrzymać wartość samochodu, co ma znaczenie przy ewentualnej sprzedaży lub wymianie pojazdu. Pozwala również na uniknięcie poważnych usterek i problemów. W ten sposób obniżamy ryzyko przestojów, a także wzmacniamy poczucie bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów. 

Dzięki usługom świadczonym przez profesjonalistów w autoryzowanych serwisach samochodowych mamy pewność, iż nasz pojazd zostanie zdiagnozowany i naprawiony przez fachowców. Użyją oni nowoczesnej technologii, zgodnej z zaleceniami producenta, dzięki czemu nie stracimy gwarancji. 

W autoryzowanych serwisach samochodowych możemy naprawiać nie tylko pojazdy osobowe, ale również ciężarówki czy ciągniki siodłowe. 

Autoryzowany serwis samochodów ciężarowych – największe zalety

Specyfika budowy ciężarówek oraz ich znaczny koszt wymusza na właścicielach stosowanie odpowiednich środków, które mają na celu zabezpieczyć pojazd oraz zwiększyć jego osiągi. Najszybciej osiągniemy to korzystając z autoryzowanego serwisu samochodów ciężarowych.

Główną zaletę tego typu placówek jest fakt, że obsługują one nie tylko konkretne typy pojazdów, lecz również modele i marki. Mamy wówczas pewność, że diagnostyka i naprawy zostaną przeprowadzone przez osoby, które znają się na swoim fachu. Co więcej, w ten sposób zyskujemy możliwość kompleksowej obsługi, która obejmuje nie tylko przegląd, ale również konserwację czy zabiegi pielęgnacyjne.

Kolejną zaletą autoryzowanych serwisów samochodów ciężarowych jest bezpłatna lub rozszerzona pomoc drogowa. W niektórych przypadkach placówki tego typu oferują transport awaryjny. Daje to dodatkowe poczucie bezpieczeństwa i pewności, że w razie usterki można liczyć na szybką i skuteczną interwencję.

Ogromną zaletą autoryzowanych punktów napraw jest również fakt, iż na ich terenie funkcjonują również inne miejsca, w których możemy zadbać o naszą ciężarówkę lub flotę pojazdów. Są to m.in. myjnie oraz stacje paliw, które oferują specjalistyczną obsługę skonkretyzowanym typom pojazdów. 

Myjnia dla samochodów ciężarowych

W niektórych autoryzowanych serwisach samochodowych możemy natknąć się na myjnie dedykowane ciężarówkom. Wyposażono je w specjalistyczny sprzęt i produkty, które są dostosowane do czyszczenia dużych pojazdów. Dzięki temu zapewniają skuteczne usuwanie brudu i zanieczyszczeń.

Personel w myjniach serwisowych zna specyfikę ciężarówek i stosuje odpowiednie metody mycia, które nie tylko skutecznie usuwają zabrudzenia, ale także chronią powłokę lakieru i inne elementy pojazdu.

Co więcej, korzystanie z myjni w serwisie pozwala zaoszczędzić czas i wysiłek, ponieważ można zintegrować mycie samochodu z innymi czynnościami serwisowymi. Ma to szczególne znaczenie w momencie, gdy dysponujemy flotą samochodów lub spieszymy się z wyjazdem w trasę. 

Stacja paliw dla samochodów ciężarowych

Obecność stacji paliw w autoryzowanych serwisach ciężarówek ma wiele korzyści dla właścicieli flot samochodowych. Przede wszystkim dysponują one paliwem zoptymalizowanym pod kątem pracy i efektywności pojazdów ciężarowych. Mogą one np. zawierać większe ilości detergentów lub dodatków poprawiających wydajność. Ponadto, stacje w serwisach ciężarówek są często wyposażone w dedykowane dystrybutory paliwa, które są przystosowane do obsługi dużych pojazdów. 

Personel na stacjach paliw w serwisach ciężarówek może udzielać specjalistycznych porad. Dotyczą one przeważnie wyboru odpowiedniego paliwa, oszczędzania go i dbania o silnik. Najlepsze stacje paliw w autoryzowanych serwisach świadczą również usługi sprzedaży w hurcie. W ten sposób możemy nabyć nie tylko większe ilości paliwa, ale również zamówić je pod wskazany adres np. naszej firmy spedycyjnej.

Szukasz autoryzowanego serwisu samochodowego dla swoich ciężarówek? Nie wiesz, gdzie oddać swój ciągnik siodłowy marki Ford? Odwiedź Porębski Truck & Trailer – autoryzowany dealer i serwis!

Gwarantujemy profesjonalną obsługę i szeroki wachlarz usług. Nasz wykwalifikowany personel pracuje zgodnie z najwyższymi standardami obsługi, korzystając z nowoczesnych oryginalnych sprzętów. Oferujemy kompleksowe usługi, takie jak naprawy silników, skrzyń biegów, zabudowy, powypadkowe, układu hamulcowego oraz opon, naprawy mechaniczne i elektryczne, pełną diagnostykę pojazdów, przeglądy okresowe oraz legalizację tachografów.

Odwiedź naszą placówkę w Głogoczowie pod Krakowem! Szybko, tanio, przy głównej drodze i z gwarancją jakości! 

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram