AKTUALNOŚCI
Zdobywca tytułu „ Miedzynarodowa Ciężarówka Roku 2019, nowy F-MAX jest gotów ruszyć w drogę! Dzięki obszernej kabinie, mocy oraz najnowszej technologii, F-MAX wita Cię w zupełne nowym świecie!

Jakie są najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze myjni automatycznej dla ciężarówek?

Setki tysięcy pokonanych kilometrów w różnych warunkach terenowych i pogodowych. Postoje pod gołym niebem, załadunki i rozładunki, wizyty w magazynach. Wszystko to odbija się nie tylko na podzespołach pojazdów ciężarowych, ale również ich wyglądzie. Zapylone plandeki, brudne felgi czy szyby pokryte insektami to tylko niektóre z zabrudzeń, które są codziennością dla kierowców ciężarówek. Każde z takich zanieczyszczeń ma wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy, dlatego należy mu bezwzględnie przeciwdziałać. Najlepiej zrobić to poprzez wizytę w specjalistycznej myjni automatycznej dla ciężarówek. Nie wiesz, jaką wybrać? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, na co zwrócić największą uwagę!

 

Kto powinien skorzystać z myjni dla pojazdów ciężarowych?

Z myjni dla pojazdów ciężarowych powinni skorzystać zarówno zawodowi kierowcy, jak i właściciele firm spedycyjnych oraz transportowych. Regularne mycie zarówno floty, jak i samochodu na użytek jednoosobowej działalności gospodarczej, to świetny nawyk. Nic tak bowiem nie robi wrażenia, jak lśniący samochód, autobus lub ciężarówka. 

 

Zadbane pojazdy są wizytówką firmy, a także działają jako przedłużenie polityki wizerunkowej każdego przedsiębiorstwa. Ma to szczególne znaczenie dla marek działających za granicą oraz przewożących towary dla prestiżowych klientów. Schludność pojazdów firmowych dotyczy każdego elementu pojazdu – od kabiny kierowcy, aż po skrzynię załadunkową.

 

Czyste samochody ciężarowe są również mniej awaryjne. Wszelkie zanieczyszczenia drogowe (pył, piach, sól drogowa) degenerują karoserię oraz wybrane podzespoły. Cykliczne mycie pozwala na usunięcie nieczystości, a co za tym idzie przedłużenie żywotności konkretnych elementów pojazdu. Co więcej, wizyta na myjni pomaga nawet uniknąć kosztownych mandatów nakładanych przez policję za zabrudzone szyby, reflektory i nieczytelną tablicę rejestracyjną. 

 

Myjnia automatyczna czy konwencjonalna?

Czyszczenie pojazdów ciężarowych, zarówno autobusów, ciągników, jak i ciężarówek, to nie lada wyzwanie, jeśli nie dysponuje się odpowiednim sprzętem. Problem sprawiają przede wszystkim gabaryty. Duże pojazdy należy myć na specjalnych platformach, dzięki którym można sięgnąć do wszystkich zakamarków, włącznie z dachem. W przypadku mycia ręcznego, jedynie za pomocą myjki, możemy stracić nawet cały dzień. 

 

Niektóre osoby decydują się na wizytę w przydrożnych myjniach lub tych, zlokalizowanych na terenie stacji benzynowych. Wiele z nich niestety nie jest przygotowanych do obsługi dużych samochodów. Boksy do mycia pojazdów są za małe, a place do manewrowania w pobliżu takich miejsc z reguły nie istnieją. Wybór myjni automatycznej dla ciągników siodłowych, autobusów i ciężarówek jest jeden – specjalistyczny punkt czyszczenia. 

 

Najlepsze z nich posiadają system mycia przejazdowego, w którym czyszczenie opiera się o technologię ciśnieniową. Wizyta w takim miejscu wymaga minimalnej pracy i czasu ze strony kierowcy. 

 

Jakie samochody można myć na myjni automatycznej pojazdów ciężarowych?

Z myjni dla pojazdów ciężarowych należy korzystać zgodnie z instrukcjami i poleceniami obsługi lub właściciela. Z reguły w tego typu miejscach można umyć:

 • samochody ciężarowe,
 • samochody ciężarowe z naczepą,
 • autobusy i autokary,
 • ciągniki siodłowe,
 • dostawczaki.

 

Czas mycia wybranego pojazdu zależy od konfiguracji myjni oraz wybranego programu. Niemniej to najlepsze rozwiązanie dla właścicieli firm transportowych oraz spedycyjnych. Odstawiając pojazd na myjnię dla ciężarówek mają oni pewność, że nie zmarnują czasu ani pieniędzy, a także w bezpiecznych warunkach umyją i wypielęgnują samochód. 

 

Jakie usługi realizowane są na myjniach automatycznych dla ciężarówek?

Myjnie automatyczne pojazdów ciężarowych w zależności od sprzętu dają możliwość skorzystania z różnego rodzaju programów i typów mycia. Wśród najpopularniejszych znajdziesz m.in.:

 • mycie podwozia,
 • pielęgnacja dolnych partii kół,
 • wstępne mycie chemiczne,
 • woskowanie ochronne, 
 • czyszczenie myjką wysokociśnieniową, 
 • mycie zbiorników,
 • płukanie przestrzeni ładunkowej.

 

Na myjniach automatycznych dla ciężarówek można czyścić każdy element pojazdu. Począwszy od nadwozia i podwozia, przez kabinę kierowcy, aż po skrzynię załadunkową. Niektóre myjnie posiadają opcje odświeżania i dezynfekcji konkretnych podzespołów oraz części, np. pranie zasłon.

 

Ceny w myjniach automatycznych pojazdów ciężarowych uzależnione są przeważnie od wielkości samochodu oraz rodzaju usługi. Niekiedy można spotkać się z osobnym cennikiem dla różnych części ciężarówki. Wówczas czyszczenie kabiny jest o wiele tańsze od mycia całej przestrzeni załadunkowej.

 

Czym myje się ciężarówki na myjniach?

W zależności od właściciela, na myjniach automatycznych stosuje się różnego rodzaju sprzęt. Większość pojazdów, zarówno osobowych, jak i ciężarowych, można myć myjkami wysokociśnieniowymi. Za ich pomocą w szybki sposób można umyć dowolną powierzchnię nawet z największych zabrudzeń. Stosuje się do nich zarówno wodę, jak i aktywną pianę oraz zmiękczacze, które odrywają oporny brud i nie uszkadzają lakieru.

 

Oprócz myjek wysokociśnieniowych w myjniach, zwłaszcza dla ciężarówek, stosuje się specjalne bramki z dyszami. Umożliwiają one umycie nawet ogromnych tirów z naczepami, a także usunięcie brudu z trudno dostępnych miejsc. Tego typu bramki z dyszami łączy się z systemem przejazdowym, który wymaga minimalnych nakładów pracy i czasu ze strony kierowcy. Pojazd ciężarowy po prostu przejeżdża przez “tunel”, w którym odbywa się cykl mycia, płukania, a nawet suszenia. 

 

Szukając myjni z najlepszym sprzętem, zawsze warto zwracać uwagę na partnerów, którzy wspierają wybraną placówkę. Jeśli zależy Ci na profesjonalnej technologii, wypatruj loga firm, takich jak, np.: Mosmatic, Kärcher czy WashTec. 

 

Oprócz samego sprzętu, ważna jest również chemia, jaką stosuje się w wybranej myjni. Dobrze, jeśli placówka korzysta z wysokiej klasy odtłuszczaczy i piany aktywnej, które zmywają silne zabrudzenia, jednocześnie nie naruszając struktury karoserii. 

Zalety myjni automatycznych dla samochodów ciężarowych

Cykliczne korzystanie z myjni automatycznej dla samochodów ciężarowych niesie ze sobą same zalety, zwłaszcza dla posiadaczy firm transportowych z dużą flotą pojazdów. Przede wszystkim mycie wpływa na:

 • poziom bezpieczeństwa kierujących pojazdem oraz innych uczestników ruchu,
 • poprawę wizerunku przedsiębiorstwa,
 • koszty związane z eksploatacją konkretnej jednostki, podnosząc jej żywotność oraz niwelując ryzyko wystąpienia awarii,
 • oszczędność czasu i środków pieniężnych.

 

Myjnie automatyczne dla ciężarówek, autobusów oraz ciągników to kapitalna alternatywa do zwyczajnych obiektów w sąsiedztwie stacji paliw. Dają one możliwość błyskawicznego i bezpiecznego umycia pojazdu. Wybierając myjnie automatyczne wpływasz nie tylko na swój portfel, ale również środowisko, gdyż tego typu rozwiązania są znacznie bardziej ekologiczne. Krótki cykl mycia i czyszczenia oznacza mniejsze zużycie wody. Co więcej, najlepsze myjnie automatyczne posiadają specjalistyczne certyfikaty, które potwierdzają używanie jedynie sprawdzonych środków czystości. 

Jeśli szukasz profesjonalnej myjni dla samochodów ciężarowych, odwiedź koniecznie Porębski Transport & Logistic Autoryzowany Dealer Ford Trucks. Nasza placówka zlokalizowana jest w Głogoczowie obok Krakowa.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram