O NAS
Zdobywca tytułu „ Miedzynarodowa Ciężarówka Roku 2019, nowy F-MAX jest gotów ruszyć w drogę! Dzięki obszernej kabinie, mocy oraz najnowszej technologii, F-MAX wita Cię w zupełne nowym świecie!

Porębski Truck & Trailer – informacje o firmie

Zespół wykwalifikowanych specjalistów

Porębski Truck & Trailer to Autoryzowany Dealer i Autoryzowany serwis ciągników siodłowych marki Ford Trucks. Spółka jest zarejestrowana w Mszanie Dolnej, ale główną siedzibą jej działalności jest Głogoczów pod Krakowem . Dokładny adres to 32-444 Głogoczów 944. Siedziba znajduje się na bazie dużej firmy Transportowej Porębski sp. z o.o. tuż przy drodze krajowej nr 52, zaledwie kilka metrów od popularnej Zakopianki. Porębski sp. z o.o to firma transportowa która w swoim portfolio zawiera łącznie ponad 200 pojazdów włączając w to ciągniki i naczepy. Porębski sp. z o.o jest też jednym z głównych odbiorców Ciągników Marki Ford Trucks, ciągniki Ford F-Max zarówno standardowe jak i Lowlinery.

Nasze usytuowanie, to znaczy 10 km od autostrady A4, w sąsiedztwie „Zakopianki”, sprawia, że dojazd do naszego salonu jest bardzo dogodny, a Klienci mają szybki dostęp do profesjonalnej pomocy w razie awarii czy przeglądu pojazdu.

Naszym Klientom gwarantujemy profesjonalną obsługę i szeroki wachlarz usług. Pracujemy z zachowaniem najwyższych standardów obsługi i z wykorzystywaniem nowoczesnych, oryginalnych sprzętów. Wykonujemy takie usługi, jak:

● naprawy silników,
● naprawy skrzyni biegów,
● naprawy zabudowy,
● naprawy powypadkowe,
● serwis układu hamulcowego oraz opon,
● naprawy mechaniczne i elektryczne,
● pełna diagnostyka pojazdów,
● przeglądy okresowe,
● legalizacja tachografów.

Nasze usługi oferujemy od 2018 roku, kiedy to podjęliśmy współpracę z marką Ford Truck. Posiadane kompetencje zawodowe oraz doświadczenie są dla Klientów gwarancją niezawodności.

Zespół wykwalifikowanych specjalistów

W serwisie pojazdów Ford pracuje zespół doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników, specjalizujących się w przeprowadzaniu przeglądów i napraw pojazdów ciężarowych i naczep. Nabywane przez wiele lat umiejętności po dziś procentują sprawnym i skutecznym serwisem aut.

W naszym wyposażeniu znajduje się profesjonalny, oryginalny sprzęt i urządzenia do diagnostyki komputerowej, a także specjalistyczne hale serwisowe. Ten cały ekwipunek i doskonałe umiejętności stwarzają możliwość kompleksowego przeglądu i serwisu pojazdów ciężarowych oraz naczep, w tym ich układów mechanicznych, elektrycznych i pneumatycznych.

Nasze zaplecze oraz umiejętności pozwalają dokonywać bieżących napraw oraz modyfikacji pojazdów. Specjalizujemy się także w serwisie powypadkowym. Jesteśmy Autoryzowanym Serwisem Ford, dlatego nasi Klienci mogą liczyć na wykorzystywanie jedynie oryginalnych, niezawodnych części zamiennych.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług naszego serwisu.

Historia marki Ford

Historia marki Ford rozpoczyna się wraz z wynalezieniem silnika parowego przez Henry’ego Forda. Sukces ten zachęcił młodego inżyniera do dalszych prób, które już w 1896 roku zaowocowały powstaniem pierwszego pojazdu mechanicznego, zwanego kwadrycyklem, który umożliwiał odbywanie przejażdżek.

Już 3 lata później, bo w 1899 roku, Henry Ford założył swoją własną firmę Detroit Automobile Comp., która już w 1900 roku zakończyła swoją działalność. Jednak zaledwie 4 lata później, to znaczy w 1904 roku, swoje narodziny miało funkcjonujące do dziś przedsiębiorstwo Ford Motor Company – marka powstała przy współudziale 11 inwestorów.

Henry Ford posiadał zaledwie 25% udziałów w firmie, jednak po dwudziestu latach udało mu się odkupić pozostałe akcje za niebotyczną kwotę 105 milionów dolarów, stając się tym samym jej jedynym, pełnoprawnym właścicielem. 

Przedsiębiorstwo od początku istnienia prężnie się rozwijało, a progresji nie wstrzymała nawet II Wojna Światowa. W tym ciężkim okresie firma zmieniła jednak nieco swój tor działalności, przedstawiając się na produkcję różnego typu pojazdów na potrzeby amerykańskiej armii, a w 1942 roku marka Ford całkowicie wstrzymała wytwarzanie samochodów cywilnych. Jednym z powstałych wtedy modeli dla wojska jest Ford GPW z 1941 roku, który jest autem terenowym. W okresie II Wojny światowej przedsiębiorstwo dostarczyło armii 278 000 jeepów, 8 600 bombowców oraz 57 000 silników do samolotów.

Kolejny zwrot firmy Ford nastąpił po zakończeniu II Wojny Światowej, co miało związek z dostosowaniem się do ówczesnych realiów. Wtedy też przedsiębiorstwo na powrót rozpoczęło produkcję aut na potrzeby cywilne i już w 1949 roku fabryki zaczęły opuszczać pierwsze, powojenne modele. Tej chwili, niestety, nie dożył już Henryk Ford, który zmarł w 1947 roku w Detroit.

Aktualnie koncern tworzą dwie marki, to znaczy Ford oraz Lincoln. Na przestrzeni lat do grupy dołączyły też tacy producenci jak Volvo, Aston Martin, Daimler, Jaguar i Land Rover, które później zostały sprzedane. Obecnie portfolio marki Ford przepełniają modele, które nazywane są kultowymi

Z nami , Twój biznes nabierze rozpędu.

Spotkajmy się w Głogoczowie!
Skontaktuj się z nami!
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram