AKTUALNOŚCI
Zdobywca tytułu „ Miedzynarodowa Ciężarówka Roku 2019, nowy F-MAX jest gotów ruszyć w drogę! Dzięki obszernej kabinie, mocy oraz najnowszej technologii, F-MAX wita Cię w zupełne nowym świecie!

Dlaczego warto serwisować pojazdy w Autoryzowanym Serwisie Obsługi?

Każdy właściciel auta wie, że wydatki nie kończą się na kupnie pojazdu i inwestycji w paliwo. Posiadanie samochodu wiąże się też z kosztami eksploatacyjnymi, takimi jak pakiet ubezpieczeniowy, okresowe przeglądy techniczne i naprawy w razie różnego rodzaju awarii. Stąd też warto zawczasu wybrać odpowiednie miejsce, w którym szybko i skutecznie można przeprowadzić różnego rodzaju naprawy.

Choć największą popularnością wśród kierowców cieszą się małe, lokalne warsztaty, które powszechnie uważa się za tańszą opcję serwisowania pojazdu. Jednak coraz częściej właściciele aut wybierają serwis w Autoryzowanych Serwisach Obsługi, które dają pewność wysokiej jakości świadczonych usług. Doświadczeni specjaliści, oryginalne części oraz szybka i skuteczna obsługa to nie wszystkie z zalet, które przeważają na korzyść ASO. Dlaczego warto serwisować pojazdy w Autoryzowanym Serwisie Obsługi?

Czym jest Autoryzowany Serwis Obsługi?

Autoryzowany Serwis Obsługi – nazywany w skrócie ASO – to autoryzowane warsztaty, w których serwisowane i konserwowane są różnego typu pojazdy, działające w systemie dystrybucji utworzonym przez dostawcę – motocykle, ciężarówki, auta dostawcze czy samochody osobowe.

ASO działają najczęściej w obrębie sieci dealerskiej określonej marki i bardzo często mają połączoną z salonem sprzedaży siedzibę. W Autoryzowanych Serwisach Obsługi specjaliści wyposażeni są w profesjonalne narzędzia, a wykonywane naprawy i przeglądy realizują zgodnie ze stosowana przez producenta technologią oraz z wykorzystaniem oryginalnych części.

ASO a warsztat nieautoryzowany – różnice

Po polskich drogach porusza się coraz więcej aut, stąd też rynek usług z zakresu mechaniki pojazdowej stale się powiększa. W razie awarii czy przeglądu technicznego właściciele samochodów mogą zgłosić się do certyfikowanych stacji obsługi pojazdów bądź nieautoryzowanych warsztatów.

W tych drugich możliwy jest serwis pojazdu niezależnie od jego marki, do ASO zaś możliwe jest zgłoszenie się wyłącznie z modelem samochodu, któremu dedykowany jest konkretnej firmie. W autoryzowanych warsztatach pracują specjaliści, którzy stale poszerzają swoją wiedzę z zakresu konkretnej marki, a poza tym mają dostęp do nowoczesnych technologii naprawy, stosowanych i rekomendowanych przez producenta.

Sprawia to, że fachowcy są w stanie sprawnie i bezbłędnie rozpoznać rodzaj awarii i bez trudu ją usunąć. W przeciwieństwie od nieautoryzowanych warsztatów w ASO mechanicy mają dostęp do najbardziej specjalistycznych urządzeń i systemów diagnostycznych, które dedykowane są pojazdom konkretnej marki.

Na popularność nieautoryzowanych warsztatów samochodowych wpływają niższe koszty wykonywanych usług. W rzeczywistości jednak niezawodność oryginalnych elementów, trafna diagnoza oraz sprawna naprawa sprawiają, że przegląd w ASO wcale nie kosztuje więcej, niż w zwykłym warsztacie.

Dlaczego warto serwisować pojazd w ASO?

Serwisowanie pojazdów w ASO wiąże się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim jest to miejsce, które specjalizuje się w naprawie samochodów konkretnej marki, dlatego możesz mieć pewność, że podczas przeglądu pracownicy będą stosować technologie danego producenta. Poza tym pojazd zostanie wyposażony w oryginalne części zamienne, które wykazują się większą trwałością. Serwisując pojazd w ASO nie ma ryzyka popełnienia błędu przez mechanika, ponieważ jest on specjalistą w naprawach konkretnej marki.

Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza jeśli naprawa Twojego auta dotyczy skomplikowanych układów czy usterek. Bardzo często zdarza się, że skuteczna naprawa określonych podzespołów możliwa jest tylko przy użyciu określonych, skomplikowanych technologii, która nie zawsze jest dostępna w niezależnych warsztatach samochodowych.

Serwisowanie auta w ASO wiąże się więc także z dużą oszczędnością czasu – nie jest konieczne szukanie warsztatu, który wykona konkretną usługę bądź oczekiwanie na niedostępną w konkretnej stacji część pojazdu. Jakie jeszcze korzyści wynikają z korzystania z ASO?

  • Wykorzystywanie oryginalnych części zamiennych

Jeżeli serwisujesz swój pojazd w ASO możesz mieć pewność, że naprawy zostaną wykonane przy zastosowaniu oryginalnych części zamiennych. Te zaś wyróżniają się większą trwałością i niezawodnością w odróżnieniu od substytutów, które często pochodzą z niewiadomego źródła. Nierzadko zdarza się, że w nieautoryzowanych warsztatach wykorzystywane są, najczęściej bez wiedzy właściciela, najtańsze produkty. W autoryzowanych stacjach bazuje się jedynie na częściach pochodzących od producenta lub takich, które wykonane są zgodnie z jego specyfikacją – dzięki temu możesz mieć pewność, że w Twoim aucie zainstalowano podzespoły najwyższej jakości, które gwarantują komfort i bezpieczeństwo jazdy.

  • Podniesienie wartości auta w razie sprzedaży

Jeżeli przez cały okres użytkowania serwisowałeś Twój pojazd w ASO, w razie jego sprzedaży możesz zażądać wyższej kwoty. Udokumentowana historia serwisowa oraz oryginalne, najwyższej jakości podzespoły zdecydowanie podnoszą wartość pojazdu. Dla wielu potencjalnych kupców jest to bardzo ważne, dlatego wybierają oferty jedynie od osób, które serwisowały pojazd jedynie w autoryzowanych stacjach. Takie osoby bardzo często gotowe są zapłacić więcej za samochód, jeżeli był on naprawiany zgodnie z najwyższymi standardami jakości.

  • Wysoka jakość usług i obsługi

Cena usług w autoryzowanych serwisach jest często wyższa, niż niezależnych stacjach. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że w ASO wykorzystywane są wyłącznie oryginalne części zamienne, ale także masz gwarancję najwyższej jakości usług i profesjonalnej obsługi, świadczonej przez doświadczonych i wykwalifikowanych mechaników. Autoryzowane warsztaty są także wyposażone w nowoczesne, specjalistyczne narzędzia, wykonywany serwis jest ekspresowy, a Ty możesz liczyć na samochód zastępczy.

  • Usługi świadczone przez wykwalifikowanych specjalistów

W autoryzowanych serwisach zatrudniani są specjaliści, których kwalifikacje i umiejętności są regularnie podnoszone podczas regularnych szkoleń czy zajęć praktycznych na pojazdach i komponentach, które odbywają się pod okiem doświadczonych instruktorów. Takie zabiegi sprawiają, że specjaliści mogą szybciej i trafniej diagnozować usterki oraz eliminować błędy podczas napraw.

  • Wykorzystanie profesjonalnych narzędzi

W Autoryzowanych Serwisach Obsługi możesz liczyć na kompleksową diagnostykę komputerową, przegląd rejestracyjny, sprawdzenie i ustawienie geometrii kół, wymianę opon, amortyzatorów i tłumików, a także wulkanizację. Poza tym w ASO wykonywany jest serwis klimatyzacji oraz inne usługi, które związane są z diagnostyką, konserwacja i naprawą różnego rodzaju pojazdów. Wykonanie wszystkich tych usług jest możliwe dzięki profesjonalnemu, wyposażeniu i odpowiednim narzędziom, które dostarczane są przez producentów. Możesz mieć pewność, że wszystkie z nich przeszły wszelkie niezbędne testy oraz są kompatybilne z konkretnymi modelami aut.

  • Ekspresowy serwis i najwyższa jakość usług

Korzystając z Autoryzowanego Serwisu Obsługi możesz liczyć na najwyższą jakość usług. Większość ze stacji oferuje swoim klientom dodatkowe usługi, które pozwolą zaoszczędzić cenny czas. Zaliczają się do nich transport pojazd w ramach door to door, ekspresowe wykonanie usług czy zaoferowanie samochodu zastępczego, co jest niezwykle wygodną opcją. Również w warsztacie, oczekując na wykonanie usługi, klienci mogą liczyć na bezprzewodowe Wi-Fi czy napić się kawy. Mechanicy w autoryzowanych serwisach pracują według rygorystycznych norm, które dotyczą jakości ich pracy, szkoleń czy obsługi klienta. Klient zawsze ma możliwość oceny pracy serwisanta, a jego uwagi są wnikliwie analizowane.

Każdy pojazd raz do roku musi przejść obowiązkowy przegląd wykonany w Stacji Kontroli Pojazdów. Bez tego nie może legalnie poruszać się po drogach, ponieważ pozytywny wynik badania jest świadectwem dobrego stanu technicznego auta oraz stanowi dowód, że nie stanowi on zagrożenia dla innych uczestników ruchu.

Aby utrzymać pojazd w odpowiednim stanie i sprawności warto wykonywać przeglądy częściej niż raz w roku. Pozwoli to uniknąć Ci nieprzewidzianych awarii lub pogłębienia problemu do tego stopnia, który wygeneruje kosztowne naprawy.

W Porębski Transport & Logistic wykonujemy kompleksowe przeglądy pojazdów, takich jak auta dostawcze, samochody osobowe czy ciężarówki. Operujemy profesjonalnym, oryginalnym sprzętem marki Ford, gwarantując wykonanie usług na najwyższym poziomie – zapraszamy do kontaktu.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram